Про семінар-нараду сектору контрольно-перевірочної роботи №1 управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю головного управління Пенсійного фонду України у Київській області

15 червня 2017 року в м. Білій Церкві (на базі Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області) відбулась семінар-нарада з практичних питань організації контрольно-перевірочної роботи.

Мета семінару-наради полягала в обговоренні та визначенні головних напрямків і завдань, які стоять перед кожним спеціалістом та сектором в цілому.

Семінар-нарада пройшла під головуванням начальника управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Чопик Галини Степанівни, для надання фахових роз’яснень щодо порядку та методики проведення контрольних заходів була запрошена головний спеціаліст відділу організацій контрольно-перевірочної роботи управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Темиренко Ганна Олександрівна. Участь у семінарі-нараді взяли спеціалісти сектору КПР №1 на чолі із завідувачем сектору Пилипенком Станіславом Володимировичем.

На початку семінару-наради учасників привітав начальник Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Будко Костянтин Володимирович, який відзначив добру співпрацю очолюваного ним управління з сектором КПР №1. Це має особливо важливе значення, зважаючи на те, що Білоцерківське об’єднане управління обслуговує на сьогодні понад 100 тисяч пенсіонерів (одержувачів пенсій) та понад 80 тисяч застрахованих осіб, обов’язком об’єднаного управління щодо яких є ведення відповідного реєстру Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та захист їхніх прав в стосунках зі страхувальниками в плані додержання останніми законодавства про оплату праці. Самих же страхувальників на обліку в об’єднаному управлінні є 19187 осіб. Будко К. В. відмітив значний позитивний вплив підвищення з 01.01.2017 мінімального розміру заробітної плати до 3200 грн., в результаті чого фонд оплати плати за січень-квітень 2017 року зріс порівняно з показником відповідного періоду 2016 року (1 млрд. 282,5 млн. грн.) на 45% і становить 1 млрд. 860,8 млн. грн. Суттєво зріс і середній розмір заробітної плати. Для прикладу, у Білоцерківському районі цей показник становить на сьогодні 5843 грн. (для порівняння, станом на 01.06.2016 було 3087 грн.), що, в свою чергу, дало суттєве збільшення надходжень до бюджету Фонду.

З початку року об’єднаним управлінням призначено 1387 нових пенсій, запорукою правильності обчислення яких є якісна робота спеціалістів сектору контрольно-перевірочної роботи №1 в плані проведення звірок відомостей, поданих для обчислення пенсій, з первинними документами страхувальників. Лише по Білоцерківському району та м. Білій Церкві, як зазначив Пилипенко С. В., проведено 698 таких звірок.

Пилипенко С. В. наголосив на тому, що на сьогодні сектор має у своєму складі 22 кваліфікованих спеціаліста, у кожного з яких за плечима не один рік стажу в органах Фонду, що дає впевненість в оперативній, злагодженій та ефективній подальшій роботі.

В процесі семінару-наради наголос робився на покращенні якості та ефективності роботи, зазначалось, що головною метою діяльності сектору КПР №1, як інших секторів контрольно-перевірочної роботи управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю, є виявлення та запобігання випадкам нецільового використання коштів Пенсійного фонду України, недопущення зловживання державними фінансами, чітке дотримання законодавства під час заходів державного нагляду та інших контрольних заходів, вжиття усіх передбачених важелів впливу (як фінансового, та і адміністративного) до порушників закону.

Обов’язковим для кожного спеціаліста має бути постійне самовдосконалення шляхом самоосвіти, вивчення нормативної бази та дотримання методичних рекомендацій.

Під кінець семінару-наради спеціалісти сектору КПР №1, які територіально працюють в різних районах та містах, обмінялись думками та позитивним досвідом роботи.

По завершенні, з метою розширення кругозору спеціалістів, ознайомлення з видатними місцями та пам’ятками, учасники наради відвідали Дендропарк «Олександрія» – зразок паркової та ландшафтної архітектури XIX століття, перлина Білої Церкви та Київщини в цілому, яка вражає своєю величчю та красою кожного, хто там побував.