Додаткові пенсії учасникам АТО

6 лютого 2017 року набрав чинності Закон України від 18.10.2016 № 1683-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників анти терористичної операції», яким врегульоване питання пенсіонування вищевказаної категорії осіб.

Цим Законом внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та надано право на призначення дострокової пенсії за віком учасникам бойових дій, котрі захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в складі добровольчих формувань, яких було включено до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших військових формувань і правоохоронних формувань утворених відповідно до законів України, а також військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним), особам рядового, начальницького складу та добровольцям, а також тим, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час участі в АТО, або в наслідок захворювання, пов’язаного з участю в АТО, дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батькам тих вищезазначених категорій громадян, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час участі в АТО або забезпечення її проведення, після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Я.І. Слесаренко, начальник юридичного відділу управління Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві Київської області