Білоцерківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

КОЛИ ПЕНСІОНЕР ЗВІЛЬНИВСЯ З РОБОТИ

У разі звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою  нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення  (припинення такої діяльності) шляхом подання заяви.

Документами, які підтверджують, що особа не працює  (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними.

Для осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, статус «непрацюючого» можливо визначити на підставі особистої заяви довільної форми, із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин неможливості надання оригіналу трудової книжки чи внесення відповідного запису до трудової книжки.

Як зазвичай, особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії),  повинна пред’явити до органу, що призначає пенсію, паспорт або інший документ, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації) та вік.

У разі виявлення в подальшому факту роботи або інформації про іншу дату звільнення, утримання надміру виплачених сум пенсії вирішується відповідно до ст.. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Заступник начальника відділу

обслуговування громадян УПФУ у місті Білій Церкві                              Т. Ф. Федорчук