Про виконання плану роботи за 12 місяців 2016 року відділом контрольно – перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві Київської області

Відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону України « Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», планові перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців здійснюються  лише з дозволу Кабінету Міністрів України. Проведення позапланових перевірок здійснюється відповідно до ст.6 вищезазаначеного Закону лише за заявою платника.

Протягом січня – грудня 2016 року спеціалістами відділу контрольно -перевірочної роботи управління проведено 2 планові перевірки, згідно плану проведення контрольних заходів на 2016 рік та 47 позапланових перевірок платників за заявами страхувальників з питань правильності нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду, а також достовірності відомостей, поданих до Реєстру застрахованих осіб, в т.ч. в зв′язку з їх ліквідацією.

За наслідками проведених перевірок страхувальників видано 23 приписи щодо усунення порушень вимог чинного законодавства, застосована фінансова санкція на суму 170 грн., накладено 4 адміністративних штрафа на суму 2040 грн.

Щомісячно ведеться контроль за надходженням збору на обов′язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, проведено 12 перевірок Територіального сервісного центру № 3242 регіонального сервісного центра МВС України в Київській області щодо повноти нарахування та своєчасності сплати збору з операцій відчуження легкових автомобілів.

Важливою ділянкою роботи управління є контроль за цільовим та ефективним використанням коштів Пенсійного фонду. Протягом звітного періоду проведено 9 перевірок відділень поштового зв′язку, 4 перевірки Білоцерківського Центру поштового зв′язку УДППЗ «Укрпошта», за наслідками яких виявлено 26 випадків порушення «Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку».

Проведено 22 перевірки банківських установ щодо правильності та своєчасності виплати пенсій через банківські установи, виявлено 18 випадків порушення Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках та дотримання вимог Договору на надання послуг щодо виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомого через їх поточні рахунки укладеного між управлінням Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві та банківською установою.

Проведено 4 перевірки Білоцерківського дитячого будинку – інтернату та 4 перевірки Білоцерківського психоневрологічного інтернату щодо дотримання норм законодавства при зарахуванні та використанні коштів Пенсійного фонду, установами, де особи перебувають на повному державному утриманні. Встановлено 6 фактів порушення Порядку перерахування Пенсійним фондом України або органами праці та соціального захисту населення коштів установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманні та Типового положення про психоневрологічний інтернат, т.ч. виявлена переплата коштів інтернатній установі на загальну суму 71,59 грн., внаслідок несвоєчасного подання повідомлення про період перебування підопічного в домашній відпустці, яка відшкодована на рахунок управління в повному обсязі.

Крім того, проведено 4 перевірки Управління соціального захисту населення Білоцерківської міськради з  питань дотримання норм законодавства при призначенні та виплаті компенсаційних виплат непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідами І групи та престарілими, які досягли 80-річного віку.

Охоплено перевірками 100 % документів, які визначають право на пенсію, і довідок про заробітну плату за 60 місяців, обраних за бажанням пенсіонера. Впродовж звітного періоду, за заявами підприємств та установ, проведено 1456 перевірок документів наданих для оформлення пенсій, а саме довідок про заробітну плату та стаж, який враховується при призначенні пенсій. За наслідками перевірок виявлено 123 порушення щодо недостовірності поданих даних на суму 8847,50 грн., таким чином попереджено переплати пенсій на суму 2218,06 грн. Посадовим особам, відповідальним за  видачу документів для призначення (перерахунку) пенсій видано 106 приписів щодо усунення виявлених порушень.

Маландій Т.Г.,

Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи