Білоцерківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

Управління Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві інформує щодо застосування норм чинного законодавства для врахування сум заробітної плати при призначенні пенсії

15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016 № 1043-VIII «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії».

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 року – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Відповідно до п.2.10 Порядку подання  та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. №22-1 (зі змінами внесеними згідно Постанови правління Пенсійного фонду України № 13-2 від 30.07.2015) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846;

  • довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами;
  • у випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми;

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі  штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об”єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

 

Шановні роботодавці! Цініть своїх працівників!

Пам»ятайте, від того, як Ви ставитесь до збереження основних документів щодо діяльності підприємства, а саме: особових рахунків по нарахуванню заробітної плати, наказів по підприємству про призначення, переводи, звільнення працівників, наказів по підприємству щодо атестації робочих місць тощо, залежить в подальшому, пенсійне забезпечення нинішніх працівників – майбутніх пенсіонерів.

В разі ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій документи необхідно передати до архівної установи, які несуть відповідальність за їх збереження і є документами постійного зберігання.

Таким чином, Ви можете бути впевненими, що коли прийде час і Вашому працівнику чи Вам буде необхідно звернутися за довідкою про стаж та заробітну плату для призначення пенсії стаж, який був набутий на протязі всього життя не буде втрачений, а заробітна плата в повному обсязі буде врахована за весь період набутого страхового стажу.

 

Л.І. Якимчук Заступник начальника управлінняПенсійного фонду України у місті Білій Церкві  

Т.Г. Маландій Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві