Білоцерківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області

ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Пенсійна реформа покликана створити в Україні надійну ринковим умовам систему соціального захисту для населення, яке втратило працездатність. Сталий розвиток пенсійної системи сприяє також посиленню соціального захисту працюючих, детінізації зайнятості та доходів, забезпечує більш ефективне використання бюджетних коштів та стабільне соціально-економічне середовище.
Найперше завдання реформування пенсійної системи – економія коштів, які вже є в ній. Це дозволить Фонду поступово розібратися з проблемами, пов`язаними з несправедливістю нарахування пенсійних виплат людям. Нині є багато випадків, коли громадяни отримали певний розмір пенсійних виплат за роботу на аналогічній посаді з однаковими умовами праці, та в різні роки виходили на пенсію. Працюючи на тій самій посаді, в різні роки вони отримували неоднакову за розміром зарплатну. У підсумку розмір пенсійних виплат у людей, що пішли на пенсію в різні роки, може відрізнятися в рази. Для нормалізації цих проблем треба мати певний матеріальний ресурс, який Пенсійний фонд може акумулювати за рахунок економії коштів, та разом із цим потрібні законодавчі зміни.
За рахунок уніфікації пенсійного законодавства, а саме, як найшвидше врегулювати виплати, призначені за спеціальними пенсійними умовами, у яких враховано специфічні режими та особливості професійного й соціального статусу. Вони поширюються на державних службовців, народних депутатів та їхніх помічників, суддів, прокурорів, працівників прокуратури, митників, журналістів, наукових і науково-педагогічних працівників, працівників дипломатичної служби, Кабінету Міністрів України та Національного банку тощо.
Мета цієї системи – фінансування спеціальних пенсій не з держбюджету й Пенсійного фонду, а безпосередньо за рахунок внесків із заробітної плати працівників. У світі давно використовують такі системи, і позитив від цього мають і люди, й держава.
Професійні пенсійні системи – один із варіантів ( можливостей ) для відновлення фінансової стабільності пенсійної системи. Це можливо за умови комплексного підходу до розв`язання цієї проблеми.

І. О. Чайкіна, начальник відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій № 2 УПФУ
у м. Білій Церкві Київської області