Підвищення пенсій

З 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 року № 928 «Про державний бюджет України на 2016 рік» у зв’язку із збільшенням розміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247, 00 грн.), Пенсійним Фондом буде забезпечено проведення перерахунку пенсій обчислених відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також надбавок та підвищень до пенсії, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально.
Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде проведено з розрахунку 1247,00 грн.
Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Я.І. Слесаренко, начальник юридичного відділу
УПФУ у м. Білій Церкві Київської області