СЕМІНАР-НАРАДА ДЛЯ БУХГАЛТЕРІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ

На сьогоднішній день нагальним є питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізація виплати заробітної плати найманим працівникам, своєчасність сплати ЄСВ та подання звітності.

Заступник начальника фінансово-економічного відідділу Наталія Кізілова та головний спеціаліст відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Володимир Семенюта взяли участь у семінарі-нараді для фізичних осіб – підприємців та бухгалтерів підприємств, установ та організацій  Рокитнянського району, який відбувся 12 вересня 2018 року в актовому залі Рокитнянської райдержадімінстрації.

Під час заходу Володимир Семенюта ознайомив присутніх, а їх було понад 70, зі змінами в законодавстві, які стосуються порядку нарахування та сплати єдиного внеску щодо порядку заповнення Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування (додаток 4).

Наталія Кізілова проінформувала про негативні наслідки отримання заробітної плати «в коверті» та соціальну незахищеність нелегально оформлених найманих працівників, про заємозв’язок  між відрахуваннями до Пенсійного фонду України та розміром майбутньої пенсійної виплати та наголосила про своєчасніть сплати єдиного соціального внеску. Також, нагадала про можливість одноразової сплати ЄСВ за попередні періоди при добровільній участі у системі загальнообовязкового державного соціального страхування.

Також, учасників семінару-наради ознайомлено із можливостями та перевагами  дистанційного обслуговування громадян, зокрема, через смс-інформування та Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, де кожен працівник зможе бачити суму своєї заробітної плати та  працюючі пенсіонери – розмір своєї пенсії. Було продемонстровано інформаційні відеоролики про роботу Веб-порталу та соціальні ролики про легальну заробітну плату, були роздані буклети та листівки.