Легалізація заробітної плати громадян – соціальні гарантії і достойна пенсія!

22 серпня 2018 року спеціалістами Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбулася зустріч з трудовим колективом Селянського (фермерського) господарства “Колосок”. На зустрічі ознайомили присутніх зі змінами в пенсійному законодавстві України в 2017 році, зокрема щодо запровадження пенсійної реформи з 01 жовтня 2017 року, надали роз’яснення щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Особливу увагу  звернули на  систему обслуговування громадян на базі централізованих інформаційних технологій. Спеціалісти розповіли про те, що на сьогоднішній день великою проблемою є виплата заробітної плати “в конвертах”, тіньові заробітні плати не вигідні самим працівникам, адже негативно впливають на рівень їх соціального забезпечення, а саме: на допомогу по безробіттю, на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, на лікарняні та права на пенсію. Було розглянуто питання оплати праці неповнолітніх. Так, згідно зі ст. 194 КЗпП України, неповнолітнім працівникам, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу, при погодинній формі оплати праці, заробітна плата виплачується в такому самому розмірі, як і дорослим працівникам відповідних категорій, котрим встановлено повну тривалість робочого часу.

Присутнім розповіли про можливість дистанційного отримання послуг через веб-портал електронних послуг та залучали до СМС-інформування від Пенсійного Фонду України. Було продемонстровано інформаційні відеоролики про роботу Веб-порталу та соціальні ролики про легальну заробітну плату. Також ознайомили з інформаційними матеріалами, які висвітлюються на шпальтах тижневика Пенсійного фонду України «Пенсійний кур’єр». Наприкінці зустрічі  були роздані буклети та листівки.