Зустріч з фізичними особами-підприємцями м. Білої Церкви

12.07.2018року працівниками Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області була проведена зустріч з фізичними особами-підприємцями, які проводять свою діяльність на території ринку «Центральний» ТОВ “Комфорт”. Спеціалістами надавались відповіді на актуальні запитання підприємців та роз’яснено,  що фізичним особам – підприємцям, які у 2017 році сплачували єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто у сумі 352 грн., страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця (рік за 6 місяців), що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Ознайомили зі змінами в пенсійному законодавстві України в 2017 році, зокрема щодо запровадження пенсійної реформи з 01 жовтня 2017 року, надали роз’яснення щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Обговорювалися питання про те, що внаслідок несплати внесків з тіньових доходів до державного бюджету країна втрачає мільярди гривень, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Також, роз’яснено про послуги в електронному вигляді за допомогою Веб-порталу, що дозволить самостійно кожному працівнику чи пенсіонеру самостійно контролювати як суму нарахованої заробітної плати, так і відповідно сплату  єдиного соціального внеску.

Присутнім продемонстровано соціальні ролики про легальну зайнятість та роздано інформаційні матеріали та буклети.