ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ

Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсій. Одержувати пенсію через відділення поштового зв»язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожного пенсіонера.

Виплата пенсій через банківські установи – це складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, що забезпечує економію пенсійних коштів на витрати, пов’язані із доставкою пенсій.

Одержання пенсій через банки має ряд переваг, а саме:

– відсутність черг;

– можливість отримання пенсій в будь-який зручний для громадян час;

– зняття з поточного пенсійного рахунку, як усієї зарахованої суми, так і її частини;

– можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг);

– у разі відкриття карткового рахунку – можливість зняття коштів через мережу банкоматів на території України, які працюють цілодобово.

В отримувачів пенсій через банк є ще одна незаперечна перевага:

– якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг отримати пенсію через поштове відділення до 25 числа поточного місяця, кошти після 25  числа повертаються до Пенсійного фонду і одержати їх можна буде лише у наступному місяці;

– кошти, які перераховуються на рахунок у банк залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (картку).

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в територіальному управлінні Пенсійного фонду України, або ж заяву можна залишити у відділенні банку, і працівники банківської установи передадуть її до управління.

Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

Призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». Такі виплати можуть здійснюватися за бажанням особи з доставкою додому.

І. О. Чайкіна, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 УПФУ у м. Білій Церкві Київської області