Семінар-нарада щодо легалізації трудових відносин

23 травня 2018 року в приміщенні Таращанського районного підрозділу ПрАТ «Київобленерго»  відбулася зустріч працівників даного підприємства з головним спеціалістом – юрисконсультом Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ Київської області Носач Н.О. на тему «Легалізація заробітної плати».

Носач Наталія зауважила, що сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну ( або на рівні мінімальної), а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.

Головний спеціаліст-юрисконсульт Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ Київської області звернула увагу, що офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату в «конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

По закінченню зустрічі Носач Н.О. наголосила, що роботодавцям слід пам’ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення високваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.