Управління ПФУ у місті Білій Церкві надає роз’яснення щодо Порядку зарахування пільгового стажу при призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1,2

Порядок застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 18.11.2005р. № 383 (далі – Порядок).

Згідно з цим Порядком під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що були чинними на період роботи особи.

При цьому до пільгового стажу роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Список №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та список №2 виробництв, робіт, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах були затверджені постановами:

Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173

Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 р. №10

КМУ від 11.03.1994 р. № 162

КМУ від 16.01.2003 р. № 36.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016р. № 461 було затверджено нові Списки (набула чинності з 03.08.2016р.), у зв’язку з чим втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16.01.2003 р. №36.

Під час призначення пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до ст.. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного п’ятирічного періоду роботи із шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року відповідне право впродовж цього періоду має бути підтверджене за результатами атестації робочого місця.

Заступник начальника відділу з питань
призначення, перерахунку та виплати пенсій №1                                                       О.П.Полозюк