Виплата пенсії за довіреністю

Пенсія може виплачуватись за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії через кожний рік дії такої довіреності, відповідно до частини 2 статті 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»

Якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, одержувачу пенсії після завершення кожного року дії довіреності необхідно звернутись з відповідною заявою до управління Пенсійного фонду щодо продовження виплати пенсії за довіреністю.

Заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року,  через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку, як одержувач пенсії – (п.1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 року №13-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.07.2014 року за №895/25672).

Якщо суми пенсій та грошової допомоги одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунку більше як один рік уповноважений банк зобов»язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсії – подати нову заяву в орган Пенсійного фонду (пункті 10, 14 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999р. №1596 (зі змінами).

У разі невиконання одержувачем пенсії та грошової допомоги цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточні рахунки у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв»язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Начальник  відділу

з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій№2